Gå till innehåll

Verktygsfält

Verktygsfält

Sportlovet på Timjan

Exempelbild för undersida

Sportlovsveckan på Timjan går i temat musik.

Tisdag 18 februari

Öppet 16.00-19.00

Spela djembe-trummor

Testa att spela djembe-trummor under ledning av Zion från Musik- och kulturskolan.

  • Klockan 17.00-19.00
  • Föranmälan krävs!

Du anmäler dig genom att kontakta Timjan på Instagram @timjanvbg eller prata med personalen på plats.

Skapa screentryck

Tryck screentryck på t-shirt eller tygpåse. Du väljer ditt egna motiv inom musik, det kan vara din favorit artist, favoritsångtext eller kanske någon musiksymbol?

Under tisdagen förbereder vi trycken genom att planera, skriva ut och förbereda ramarna. På torsdagen den 20 februari trycker du motivet på din t-shirt eller tygpåse.

Du anmäler dig genom att kontakta Timjan på Instagram @timjanvbg eller prata med personalen på plats.

Torsdag 20 februari

Öppet 16.00-19.00

Musik-workshop

Under torsdagen kommer vi köra workshop med inriktning musik under ledning av Pontus som arbetar på Timjan, men som även är musiker, musikarrangör och låtskrivare.

Skapa screentryck (fortsättning)

För att delta på denna aktivitet behöver du ha varit inne på Timjan på tisdagen och förberett din motiv att trycka på en t-shirt eller tygpåse.

Alla Timjans aktiviteter är kostnadsfria att delta på.

Sidinformation

Senast uppdaterad:
7 februari 2025