Sommar på Vattenpalatset!
Nu lanserar vi Sommarbadkortet – bada hur mycket du vill hela sommaren! 💧☀

Visar 5 av 6 nyheter
Nu lanserar vi Sommarbadkortet – bada hur mycket du vill hela sommaren! 💧☀
Planerar du en familjeutflykt, en helg med vännerna eller en avkopplande minisemester? Då har vi goda nyheter – nu har vi samlat våra badpaket på en helt ny sida!
Nu har anmälan till vår populära sommarsimskola öppnat!
Vi har en glad nyhet till alla våra besökare! Från och med nu behöver du inte längre boka tid för att besöka Vattenpalatset på helger.
Passa på att ge ditt barn en trygg och rolig start i vattnet under ledning av våra erfarna instruktörer.
Öppettider i sommar:
Vecka 25–27 och 32–33 (17 juni–7 juli & 5–11 augusti):
Stängt under midsommarhelgen:
20–22 juni
Sommaröppettider vecka 28–31 (7 juli–3 augusti):
Här finns en 54 meter lång vattenrutschbana, vattenpist, virvelkanal och en massa andra roliga aktiviteter.
För dig som vill koppla av erbjuder vår relaxavdelning en värmande bubbelpool och en lugnande bastu.
Vattenpalatset i Vänersborg erbjuder en rad vattenbaserade aktiviteter för alla åldrar, inklusive simbassänger, vattenrutschkanor och avkopplande relaxavdelning.
Säkerhet och ordningsregler är av yttersta viktighet för att alla besökare till Vattenpalatset i Vänersborg ska få en trevlig och trygg upplevelse
Här hittar du allt från familjevänliga badpaket med övernattning till specialerbjudanden för företag, föreningar och grupper.